Nagrody

  

 • II miejsce w konkursie „Buduj Bezpiecznie” 

pip

20.12.2017 firma MCKB Sp. z o.o. po raz trzeci została nagrodzona w konkursie „Buduj Bezpiecznie”. Komisja konkursowa doceniła warunki panujące na realizowanej przez MCKB budowie obiektu 3M we Wrocławiu.  Celem konkursu jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

 

 • Firma Dobrze Widziana

 

firma-dobrze-widziana-2017

 

30 kwietnia 2017 r. Business Centre Club wyróżnił MCKB nagrodą w konkursie Firma Dobrze Widziana.

Celem konkursu jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzą wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibiliity - CSR), to taki sposób zarządzania firmą, który dobrowolnie łączy dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o zrównoważony rozwój ekologiczny i społeczny, czyli braniem pod uwagę wszystkich interesariuszy firmy: pracowników, klientów, społeczności lokalnej i wszystkich grup otoczenia przedsiębiorstwa. 

   

 • Ambasador Polskiej Gospodarki

 ambasador-polskiej-gospodarki-2013

 

28 września 2016 r., po raz kolejny, zostaliśmy uhonorowani tytułem „Ambasadora Polskiej Gospodarki”, tym razem w kategorii Najwyższa Jakość.

Nagroda ta  przyznawana jest przez Business Centre Club firmom, które na swoim rynku wyróżniają się standardami w działalności biznesowej, nieustępującymi najwyższym standardom branżowym. Nagrodę osobiście odebrał Prezes MCKB, Piotr Grabowicz.

Wśród laureatów były również takie firmy jak: International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o., Lotos Oil Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Trefl S.A., Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. i inni.

   

 • Diament BCC dla MCKB

lpb-2015

 

23 stycznia br. podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu w Teatrze Wielkim w Warszawie, Prezes MCKB, Piotr Grabowicz, odebrał Diament do Złotej Statuetki „Lidera Polskiego Biznesu”.

Nagroda ta przyznawana jest przez Business Centre Club firmom, które w okresie od otrzymania Złotej Statuetki, utrzymały bądź poprawiły swoją pozycje na rynku, osiągając najlepsze wyniki ekonomiczne oraz wyróżniającym się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju.

 

 • MCKB laureatem konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki

 ambasador-polskiej-gospodarki-2013

23.09 br. miał miejsce finał konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki organizowanego przez Business Center Club. MCKB otrzymało tytuł ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Partnera Firm Zagranicznych.

Konkurs Ambasador Polskiej Gospodarki jest ogólnopolskim niekomercyjnym przedsięwzięciem. Jego zadaniem jest wyróżnianie i promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych oraz dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych.

   

 • Tytuł National Champion dla MCKB w konkursie European Business Awards 

 national champion

01.09. br. MCKB otrzymało tytuł National Champion i znalazło się wśród 28 Polskich firm, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu European Business Awards.

Zwycięzcy z poprzednich edycji reprezentują różne sektory działalności miedzy innymi przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, inżynieryjny, modowy, internetowy, produkcyjny czy transportowy. Laureaci otrzymali gratulacje od publiczności wśród której zasiadają wiodący przedsiębiorcy, biznesmeni, właściciele mediów oraz naukowców z 33 krajów europejskich.

 

 • MCKB laureatem konkursu Lider Polskiego Biznesu 2014

lpb2014-logo-2

 

24 stycznia br. odbyła się coroczna Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu - wręczono Diamenty, Nominacje i Złote Statuetki najlepszym polskim przedsiębiorcom. Złotą statuetkę Lidera Polskiego Biznesu otrzymał Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

Spółka MCKB znalazła się w prestiżowym gronie dwunastu laureatów - najlepszych przedsiębiorstw, które w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Firma została doceniona m.in. za realizację zaawansowanych technologicznie, funkcjonalnych i bezpiecznych projektów, spełniających najwyższe standardy jakości, sprawną realizację, kreowanie przyjaznych miejsc pracy zgodnie z ideami zrównoważonego budownictwa, a także za wrażliwość społeczną i troskę o przyrodę.

 

 • Piotr Grabowicz Menedżerem Roku 2014 

menedzer-roku-2014

 

22 stycznia br. odbyła się Gala Finałowa siódmej edycji Menedżera Roku Regionu Łódzkiego 2014. Statuetkę zwycięzcy w kategorii małych i średnich firm otrzymał Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

Decydując o przyznaniu nagrody, jury brało pod uwagę skuteczność w zarządzaniu firmą, która w minionym roku przełożyła się na jej szybki wzrost i rozwój oraz wysokie wyniki. Komisja konkursowa zwracała także uwagę na aspekt interpersonalny – na to, czy kandydat do tytułu menadżera roku jest ceniony przez innych przedstawicieli branży i środowisko biznesowe. Istotne było etyczne działanie, zgodne z zasadami prawnymi i regułami zdrowej konkurencji, a także wrażliwość na potrzeby społeczne, która wyraża się w szeroko stosowanych zasadach odpowiedzialnego biznesu, prowadzonej działalności charytatywnej i wspieraniu lokalnych społeczności i inicjatyw.

- Statuetka Menedżera Roku Regionu Łódzkiego to dowód na to, że zmierzamy we właściwym kierunku, oraz że to, co robimy przynosi wymierne efekty – mówił Piotr Grabowicz. – Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Cieszę się, iż nasze działania i inicjatywy zostały docenione.

 

 • MCKB nagrodzone w konkursie "Buduj bezpiecznie"

pip

Nasza firma zajęła III miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Buduj Bezpiecznie”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Komisja konkursowa doceniła warunki panujące na realizowanej przez MCKB budowie obiektu na terenie SEGRO Business Park Łódź. Decyzja jury została podjęta na podstawie kontroli przeprowadzonych na placu budowy MCKB. Ocenie podlegała organizacja i bezpieczeństwo wykonywanej pracy w trakcie wznoszenia specjalistycznego obiektu produkcyjno-magazynowego dla firmy SEGRO. Jest to już drugie wyróżnienie dla naszej firmy przyznane przez Państwową Inspekcję Pracy, która wcześniej doceniła także realizowaną przez nas budowę fabryki Procter & Gamble w Aleksandrowie Łódzkim.

 

 • TopBuilder 2014 

TopBuilder 2014

 

MCKB otrzymała statuetkę TopBuilder 2014 - wyróżnienie przyznawane przez Radę Programową i Redakcję miesięcznika „Builder”, za kompleksową rewitalizację fabryki Ludwika Grohmana na Księzym Młynie w Łodzi. Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie nowoczesnych obiektów budowlanych oraz cechujących się innowacyjnością i wysoką jakością materiałów, rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych, sprzętu i urządzeń, produktów IT oraz innych projektów, inicjatyw i usług dedykowanych budownictwu.

 

 • Budowlana Firma Roku 2013

Budowlana Firma Roku 2013

 

MCKB zdobyła tytuł „Budowlanej Firmy Roku 2013” w kategorii „Generalny Wykonawca”, w konkursie organizowanym przez Redakcję i Radę Programową prestiżowego miesięcznika „Builder”. Organizatorzy wyróżnili firmę MCKB za wiarygodność i skuteczność działań biznesowych, dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym. Dla Kapituły istotne było także to, jak działalność firmy wpływa na kreowanie wizerunku polskiego budownictwa na arenie międzynarodowej. Jury doceniło również przedsiębiorczość, intuicję biznesową i rynkową oraz zawodowy profesjonalizm na każdym etapie realizacji inwestycji. 

 

 • 1 miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2014

Diamenty Forbesa 2014

MCKB zdobyła pierwsze miejsce w rankingu prestiżowego miesięcznika Forbes w kategorii firm średnich w województwie łódzkim. Firma zdobyła pozycję regionalnego lidera dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym. Przychody spółki ze sprzedaży uplasowały się na poziomie ponad 95 mln zł, przy zysku netto 11,7 mln zł, zaś wartość spółki wzrosła w latach 2010-2012 o 61,18%. W ogólnopolskim rankingu MCKB zajęło 38. pozycję na ponad 2 tysiące przedsiębiorstw, wyróżnionych w trzech kategoriach: firm małych (5-50 mln zł), firm średnich (50-250 mln zł) i firm dużych (powyżej 250 mln zł).

 

 • Nominacja Menedżer Roku Regionu Łódzkiego  2013

 

Prezes Zarządu MCKB, Piotr Grabowicz, juz po raz drugi został nominowany do prestiżowego tytułu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego. Konkurs jest organizowany przez Dziennik Łódzki oraz łódzką lożę Business Centre Club.  Co roku grono niezależnych elektorów zgłasza kandydatury prominentnych menedżerów z całego województwa. W tym roku z niemal 300 zgłoszonych osób nominację otrzymało 9 wybitnych ludzi biznesu, nie tylko osiągających dobre wyniki ale również wzorowo współpracujących z otoczeniem społecznym. 

 

 • MCKB  podwójnym laureatem konkursu Skrzydła Biznesu 2013

Skrzydła Biznesu 2013

MCKB znalazło się wśród podwójnych laureatów  Skrzydeł Biznesu, czwartej edycji rankingu firm sektora MSP. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dziennik Gazeta Prawna, a Patronat Honorowy nad rankingiem objęło m.in.: Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Finansów. Nasza firma zdobyła 1 miejsce w rankingu na najlepszą średnią firmę w województwie łódzkim. Znaleźliśmy się również wśród 40 najlepszych polskich przedsiębiorstw - laureatów ogólnopolskiego podsumowania rankingu Skrzydła Biznesu 2013.

Skrzydła Biznesu powstały, by nagrodzić postawę przedsiębiorców, którzy w czasach spowolnienia gospodarczego skutecznie bronią pozycji rynkowej i wciąż poszukują nowych rozwiązań umożliwiających nieustanny rozwój. Świetne wyniki finansowe, wysoka dynamika wzrostu sprzedaży, wiarygodność w relacjach z klientami i partnerami – takie właśnie cechy mają najlepsze firmy mikro, małe i średnie.

 

 • Zrewitalizowana fabryka Grohmana należąca do Łódziej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwyciężyła na targach EXPO REAL 2013

  ExpoReal 2013

Generalnym wykonawcą rewitalizacji zabytkowego obiektu była firma MCKB.

Fabryka Ludwika Grohmana zdobyła główną nagrodę na targach w Monachium w konkursie na najlepsze nieruchomości komercyjne. Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL  są jedną z najbardziej prestiżowych imprez o charakterze inwestycyjnym w Europie.

 

 • MCKB Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2013

  ambasador-polskiej-gospodarki-2013

Firma MCKB została uhonorowana prestiżowym tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki 2013 w kategorii Partner Firm Zagranicznych. Krzysztof Gromek, Wiceprezes Zarządu MCKB, odebrał Dyplom  Ambasadora Polskiej Gospodarki z rąk Wiceminister Spraw Zagranicznych Henryki Mościckiej-Dendys oraz prezesa Business Centre Club Marka Goliszewskiego.

Ambasador Polskiej Gospodarki to ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. Konkurs jest organizowany od 2009 r. Jego głównym celem jest promowanie polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera biznesowego oraz przyciąganie zagranicznych inwestorów na nasz rynek. Kapituła Konkursu wyróżnia firmy, które nie tylko odnoszą sukcesy na rynkach zagranicznych, ale przede wszystkim przedsiębiorstwa promujące wysokie standardy we współpracy międzynarodowej oraz dobre praktyki biznesowe.

 

 •   European Business Awards - National Champion 2013/2014

 2013-14-national-champion

Kapituła European Business Awards ogłosiła listę finalistów 2013/2014. Wśród wyróżnionych znalazła się firma MCKB, która razem z dwudziestoma czterema firmami z Polski będzie ubiegać się o tytuł Ruban d’Honneur.

- Nominacja do nagrody w międzynarodowym konkursie dla najlepszych przedsiębiorstw europejskich dowodzi, że działalność MCKB daje wymierne efekty. To ogromne wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy, rozwoju oraz inwestowania w kolejne innowacyjne projekty, które przyniosą korzyść naszej firmie i jej Klientom – komentuje Piotr Grabowicz, prezes zarządu firmy MCKB.

European Business Awards to konkurs, który od ośmiu lat wspiera działalność i rozwój europejskich przedsiębiorstw. Co roku do plebiscytu przystępuje kilkanaście tysięcy firm z ponad trzydziestu krajów – spośród nich do ścisłego finału przechodzi kilkaset najlepszych, otrzymując tym samym tytuł National Champion. Celem inicjatywy jest promowanie nowatorskich podmiotów o nieprzeciętnym dorobku i wysokiej jakości prowadzonych interesów. Do finału trafiają więc przedsiębiorstwa innowacyjne i społecznie odpowiedzialne.

 

 • Medal Europejski - edycja XXIII 2012

medal-europejski2012

7 listopada 2012, podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, firma MCKB Sp. z o.o. została laureatem Medalu Europejskiego.

Odznaczenie to, przyznawane przez Business Centre Club przy udziale Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli, jest ogólnopolską inicjatywą, której celem jest promowanie idei dobrej jakości oraz metod jej osiągania.

W tym roku wyróżniono te firmy, których jakość świadczonych usług oraz wytwarzanych przez nie wyrobów spełnia najwyższe europejskie standardy.

 

 • MCKB wyróżnione w konkursie „Bezpieczna Budowa 2010”

pip

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza budowa fabryki Procter & Gamble w Aleksandrowie Łódzkim uzyskała, jako jedna z czterech nagrodzonych w regionie łódzkim, ważne i prestiżowe wyróżnienie Bezpiecznej Budowy Roku 2010 w dorocznym konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy, którego celem jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów.

Podczas uroczystego wręczenia wyróżnień 17 listopada 2010 r. przekazano gratulacje i podziekowania nie tylko zarządowi firmy, ale przede wszystkim kierownikowi budowy - panu Markowi Jagasowi oraz inwestorowi za zaangażowanie w organizację bezpiecznych warunków pracy.

Ze swojej strony składam szczególne podziękowanie i gratulacje całemu zespołowi zaangażowanemu w projekt P&G, a w szczególności Panom Markowi Jagasowi i Józefowi Mądraszkowi, dzięki którym wspomniane wyróżnienie stało się naszym wspólnym sukcesem – powiedział Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

 

 • MCKB – dwukrotnym laureatem konkursu "Budowa Roku 2009"

pzitb

MCKB znalazło się wśród laureatów prestiżowego konkursu Budowa Roku 2009, otrzymując aż dwie znaczące nagrody. 

W tegorocznej edycji konkursu uznanie ekspertów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa zdobyły dwie realizacje MCKB:

- Nagroda II stopnia w kategorii obiekty przemysłowe za realizację Fabryki Silników Elektrycznych dla ABB w Aleksandrowie Łódzkim 
- Nagroda III stopnia w kategorii budynki mieszkalne za realizację zespołu budynków wielorodzinnych Nautilus w Łodzi przy ul. Okoniowej 18/18A.

Czynnikami decydującymi o przyznaniu nagród były nie tylko walory estetyczne oraz rozwiązania architektoniczne i technologiczne zastosowane przy budowie obiektów, ale tempo i jakość, które kapituła konkursu nagrodziła przede wszystkim. Fabryka ABB powstała w rekordowym tempie 8 miesięcy, natomiast apartamenty Nautilus są jednymi z najsolidniejszych i najbardziej komfortowych obiektów mieszkalnych w Łodzi.

 

 • II miejsce MCKB na podium Forbesa 2010

forbes2010

Firma MCKB w tegorocznej edycji rankingu Diamenty Forbesa 2010 została uhonorowana zaszczytną II nagrodą w kategorii firm o poziomie przychodów 50 – 250 mln PLN w województwie łódzkim.  

Ta nagroda jest szczególnym osiągnięciem dla naszej firmy na tle dotychczasowych sukcesów w rankingu Forbesa. Wierzymy, że stale inwestując w rozwój firmy, będziemy odnosić podobne osiągnięcia w przyszłości. – powiedział Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

Zestawienie Diamenty Forbesa powstaje we współpracy z firmą Dun & Bradstreet.
W aktualnym rankingu znalazły się firmy, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość, ze szczególnym naciskiem na wyniki finansowe, wartość majątku oraz potencjał rozwoju.

MCKB w skali ogólnopolskiej uplasowało się na 33 miejscu w tej kategorii.

 

 • Diament Miesięcznika Forbes

forbes2009

Ranking magazynu Forbes został przygotowany już po raz trzeci. Powstał we współpracy z Wywiadownią Gospodarczą Dun & Bradstreet.

Dzięki szczegółowej analizie wyników finansowych z ostatnich trzech lat i zastosowaniu specjalistycznych narzędzi analitycznych, wyłoniono najbardziej dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa w Polsce.

Wśród wyróżnionych znalazła się firma MCKB, działająca w sektorze budowlanym.

 

 • BPCC Business Award 2007

bpcc

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa podczas corocznej Konferencji BPCC przyznaje nagrody firmom członkowskim w kilku kategoriach, przede wszystkim za dynamiczny rozwój oraz współdziałanie na rzecz lokalnej społeczności.

Laureatem nagrody Firma Roku 2007 w kategorii Business Class została łódzka spółka MCKB.

 

 • Dekra Award Participant 2007

dekra

DEKRA Award jest nagrodą niezależną od branży, przyznawaną corocznie określonemu przedsiębiorstwu za wyróżniające się i wzorcowe wyniki przy realizacji Kompleksowego Systemu Zarządzania.

Aby sprostać odpowiedniemu zapotrzebowaniu, DEKRA rozwinęła na bazie istniejących i sprawdzonych modeli Business Excellence Model oceny jako podstawę dla DEKRA Award.

Firma MCKB zakwalifikowana została do grona finalistów Dekra Award 2007